Urimi i veçantë i Shpend Ahmetit për Ramazan

Urimi i veçantë i Shpend Ahmetit për Ramazan

FOTO | Ministri i ri i Shëndetësisë ndanë kohë edhe për pacientët
Vazhdon dhuna në Shkup, sulmohet floktaria ‘Nushi”
Maqedoni, pension edhe për ata që nuk kanë 15 vite “stash”
Thikë shoqes së klasës, si nisi sherri mes nxënësve brenda orës së mësimit

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka uruar besimtarët myslimanë në Kosovë me rastin e fillimit të muajit të Ramazanit. Por, Ahmeti me këtë rast ka bërë edhe pak fushatë me ujë.

“Te gjithë besimtarëve mysliman, urime muaji i Ramazanit. Pas shumë kohe në Prishtinë me ujë për syfyr”, ka shkruar Shpend Ahmeti në Facebook.

Në të gjithë botën më shumë se 1 miliardë myslimanë me datën 27 maj do të nisin edhe agjerimin për muajin e shenjtë të Ramazanit.

Sipas kalendarit mysliman muaji i Ramazanit fillon më 27 maj dhe dita e parë e Fiter Bajramit është me 25 qershor.

Nëse shtypni reklamat më poshtë mundësoni funksionimin e portalit tonë. Ju falemnderit.