VIDEO | Është vetëm 10 vjeçar, por peshon 200 kg

VIDEO | Është vetëm 10 vjeçar, por peshon 200 kg

Ndryshimet dramatike të Tokës, NASA zbulon imazhe të pabesueshme (Foto)
Misteri, pse qeshi ky njeri gjatë ekzekutimit me varje?
Zhurma misterioze zgjon banorët në orët e hershme të mëngjesit (Video)
FOTO | Foshnja e lindur në kohë të Iftarit drejton duar kah qielli – Lutet!

Njihuni me Arya, djaloshin 10 vjeçar indonezian, por që peshon më shumë se 190 kg.

E ëma Rokayah, 36, dhe i ati Ade Somantri, 45, thonë se djali i tyre konsumonte pesë vakte në ditë, dhe sërish ankohej se kishte uri, shkruan Daily Mail, përcjell Klan Kosova.

Të tronditur doktorët i propozuan Aryas të ndiqte një dietë, por meqë s’panë rezultat ata vendosën të kryenin një ndërhyrje kirurgjikale për zvogëlimin e stomakut të tij duke e bërë që të hajë ushqim të limituar, që i jep atij ndjesinë se ka ngrënë mjaftueshëm.

Pas operimit fëmija humbi 20 kg për katër muaj, dhe po vazhdon të bjerë me ritme të kënaqshme.

Më parë Arya hante pesë shujta në ditë të cilat i shoqëronte me cola.

Nëse shtypni reklamat më poshtë mundësoni funksionimin e portalit tonë. Ju falemnderit.