“Vuçiq një tradhtar dhe dyftyrësh”

“Vuçiq një tradhtar dhe dyftyrësh”

Maqedonasja që përkrahë gjuhën shqipe, ja porosia e saj
Tronditet Maqedonia: Fqinji me çekiç vret një person dhe katër antarë tjerë të familjes
Të punësuarit në Qeveri me vite kanë marrë rrogë duke qëndruar në Shtëpi
ASH të hapet edhe më shumë, shumë intelektualë presin ftesë nga Sela?!

Politika e Jashtme e Serbisë dhe presidenti Aleksandar Vuçiq në gjashtë muajt e fundit kanë qenë në qendër të vëmendjes në mediat ruse ku kanë dominuar dy qëndrime të kundërta.

Nga njëra anë politika e Vuçiqit ndaj Rusisë është pranuar me mirëkuptim dhe miratim ndërsa disa media shtetërore haptas kanë deklaruar se presidenti serb do ta çojë Serbinë drejt NATO-s dhe se ai është një tradhtar i Rusisë.

Politikani rusi i cili jeton në Beograd, Nikita Bondarjev beson se është ende herët që Vuçiq haptazi të quhet tradhtar pasi dihet simpatia e tij e madhe ndaj Rusisë, transmeton lajmi.net./zeri

Nëse shtypni reklamat më poshtë mundësoni funksionimin e portalit tonë. Ju falemnderit.
ARTIKULLI ME I RI
ARTIKULLI ME I VJETER