Zaev udhëton drejtë Shqipërisë

Zaev udhëton drejtë Shqipërisë

Përkrahësi i Sami Lushtakut gjuan me armë në turmë (VIDEO)
Ejup Halimi i BDI-së i përgjigjet akuzave të PSP-së
VIDEO | Mandati për Qeverinë: Zaev te Ivanovi
Përfundimtare: Ky është vendimi i LR PDSH-së për qeverinë e re (VIDEO)

Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë Zoran Zaev të shtunën, (26 gusht) do të marrë pjesë në takimin joformal të kryetarëve të qeverive të vendeve të Ballkanit Perëndimor, kushtuar integrimit rajonal, që do të mbahet në Durrës, kumtuan nga pres-shërbimi qeveritar.

Krahas kryeministrave të shteteve nga rajoni, do të marrin pjesë edhe komisari për zgjerim i Bashkimit Evropian, Johanes Han dhe nënkryetari i Bankës Botërore për Evropë dhe Azinë Qendrore, Siril Miler.

Në takimin në Durrës, homolog i të cilit është kryeministri shqiptar Edi Rama, do të mbahen disa sesione punuese me tema të lidhura me bashkëpunimin rajonal dhe për përforcimin e proceseve integruese të Ballkanit Perëndimor.

Nëse shtypni reklamat më poshtë mundësoni funksionimin e portalit tonë. Ju falemnderit.