Zhytësi gjeti një iPhone poshtë një ujëvare, u befasua kur hapi atë [VIDEO]

Zhytësi gjeti një iPhone poshtë një ujëvare, u befasua kur hapi atë [VIDEO]

Ju kujtohet ky fëmijë në foto? Ja si duket sot
Teoria konspirative e numrit 22: Në këtë datë kanë ndodhur shumë sulme terroriste (Foto)
Çfarë është kjo krijesë misterioze? Pamjet që habitën rrjetin (Foto)
Vendos rekord, qëndroi 100 orë i varur në tel në 200 metra lartësi

Gjatë zhytjes në një ujëvarë, me anë të detektorit të metaleve në mesin e shumë gjërave tjera gjeti edhe një iPhone.

Bëhej fjalë për një telefon iPhone të cilin e kishte humbur dikush para 9 muajve, transmeton Express. Ai u gjet nga zhytësit dhe fatmirësisht edhe pas qëndrimit nëntë muaj nën ujë ai arriti të ndizej sërish gjë që befasoj pa masë zhytësit.

iPhone 6s PLUS ishte i mbështjellë me një mbrojtëse plastike e cila është rezistente ndaj ujit. Pasi që mbushën baterinë, zhytësit hapën telefonin dhe gjetën pronarin të cilit edhe i kthyen telefonin e tij.

Nëse shtypni reklamat më poshtë mundësoni funksionimin e portalit tonë. Ju falemnderit.