Zyrtare: Mësohet sa do t’i mungojë Bale Realit

Zyrtare: Mësohet sa do t’i mungojë Bale Realit

Pogba pas vizitës në Qabe thotë fjalë të mëdha për këtë vend të shenjtë (FOTO)
Neymar punëson si truproje Nordine Taleb – garues në UFC
Gianni De Biasi largohet nga kombëtarja mes lotësh, Lorik Cana i ka dy fjalë për italianin (Foto)
Thaçi uron Vokrrin dhe Salihun

Real Madrid sipas tabloidit britanik The Sun do të humbasë për plotë 4 muaj shërbimet e ylli uellsian Gareth Bale.

Dëmtimi i fundit i pësuar në sfidën e Championsit-it ndaj Sportingut të Lisbonës ishte i 15-ti për uellsianin që nga periudha që ka firmosur për Realin e Madridit.

Dëmtimi në ndeshjen ndaj skuadrës portugeze, rezultoi shumë më i rëndë sesa parashikohej fillimisht, me Bale që ka vendosur të operohet për të lënë pas problemet në gjurin e këmbës së djathtë.

Në këtë mënyrë Bale do të operohet në Londër dhe për tu rikthyer sërish në fushë ka nevojë për 4 muaj për tu rikuperuar plotësisht, duke humbur në këtë mënyrë 21 ndeshje.

Nëse shtypni reklamat më poshtë mundësoni funksionimin e portalit tonë. Ju falemnderit.