Zyrtare: Mësohet sa do t’i mungojë Bale Realit

Zyrtare: Mësohet sa do t’i mungojë Bale Realit

Telegram ngushëllimi i ministrit Kujtim Shala me rastin e vdekjes së ish-futbollistit të Lirisë, Agim Maloku
Foto e para 23 vjetësh, kur stërvitej nën presionin e kriminelëve serb
Kalenderi hyn në histori të automobilizmit shqiptar
Kosova e mposht Serbinë në Gjykatën e Arbitrazhit Sportiv

Real Madrid sipas tabloidit britanik The Sun do të humbasë për plotë 4 muaj shërbimet e ylli uellsian Gareth Bale.

Dëmtimi i fundit i pësuar në sfidën e Championsit-it ndaj Sportingut të Lisbonës ishte i 15-ti për uellsianin që nga periudha që ka firmosur për Realin e Madridit.

Dëmtimi në ndeshjen ndaj skuadrës portugeze, rezultoi shumë më i rëndë sesa parashikohej fillimisht, me Bale që ka vendosur të operohet për të lënë pas problemet në gjurin e këmbës së djathtë.

Në këtë mënyrë Bale do të operohet në Londër dhe për tu rikthyer sërish në fushë ka nevojë për 4 muaj për tu rikuperuar plotësisht, duke humbur në këtë mënyrë 21 ndeshje.

Nëse shtypni reklamat më poshtë mundësoni funksionimin e portalit tonë. Ju falemnderit.