February 1, 2023
Portali Shprehja

“Стара Дама”, ја одреди цената за Душан Влаховиќ

Душан Влаховиќ е трансферна цел на неколку големи европски клубови, Арсенал пред се. Ретко кој можеше да се очекува дека само по една година Јуве ќе го продава Србинот, но ете клубот од Торино си има проблеми, и му требаат под итно финансии.

Како што известуваат медиумите од Италија, Јуве ја одредил цената за својот фудбалер.Именокој сака да го има Влаховиќ во своите редови ќе мора да плати отштета од 110 милиони евра. Од друга страна Арсенал, барем засега, не е подготвен да даде повеќе од 80 милиони евра, но сега во “игра“ е и Њукасл кој нема проблем да даде и повеќе./Sportmedia/

.

Të Ngjajshme

Vuçiç: Nuk ka afat për miratimin e planit për Kosovën

Përse kur porositim, marrim një gotë ujë me kafen tonë

Sulm nga grupi xhihadist në Idlib, vriten tetë ushtarë sirianë

Leave a Comment