January 18, 2021
Portali Shprehja

​Dikur kushtoi 50 cent, sot shitet për 166 mijë euro

Rekordi i mëparshëm nga shitja e letrave Pokemon u arrit në vitin 2019, kur 65.630 euro ishin paguar për një kuti.

Kutia e shitur është ende e mbështjellë me celofan dhe përmban të gjitha personazhet nga video-loja e famshme japoneze.

Kjo kuti kushtoi 50 centë 21 vjet më parë, dhe tani i ka sjellë dikujt një pasuri të vërtetë.

Çmimi fillestar ishte rreth 75.000 euro, por gjatë ankandit çmimi u dyfishua.

Të Ngjajshme

“Tarzani i Vitisë” që tenton të thyejë rekorde, ka një thirrje për Albin Kurtin dhe Vjosa Osmanin

admin

Brenda këtyre bunkerëve do të fshihen miliarderët nëse vjen fundi i botës

admin

Sa kushton prerja e flokëve nëpër botë? Zvicra do t’ju habisë

admin

Leave a Comment