September 29, 2020
Portali Shprehja

​Franca përsëri regjistron mbi 7,000 infeksione të reja COVID-19

Foto Ilustrim

Franca regjistroi më shumë se 7,000 infeksione të reja me koronavirus gjatë 24 orëve për herë të dytë në dy ditët e fundit, tha Ministria e Shëndetësisë të enjten, ndërsa shtrimet në spital për virusin gjithashtu u rritën përsëri.

Ministria e Shëndetësisë njoftoi se totali i rasteve të konfirmuara u rrit në 300.181.

Ajo kishte raportuar një rritje prej 7,017 rastesh të mërkurën dhe së pari arriti nivelin 7,000 përsëri javën e kaluar.

Numri i njerëzve në kujdes intensiv me sëmundjen u rrit përsëri për të pestën ditë radhazi të enjten, nga 18 në 464, dhe numri i njerëzve në spital gjithashtu u rrit për ditën e pestë me radhë, nga 11 në 4,643.

Numri i viktimave u rrit me 20 në gjithsej 30,706, në ditën e katërt radhazi të një numri dy-shifror të vdekjeve, raporton Reuters.

Të Ngjajshme

Rama vizitë jozyrtare në Tuz, takoi Nikë Gjeloshajn në një restorant, ja çfarë biseduan

admin

Mediat serbe: Presidenti Vuçiç do kontrollojë edhe Tiranën!

admin

PPE: Zgjedhjet e lira parakusht themelor për integrimin e Shqipërisë

admin

Leave a Comment