January 17, 2021
Portali Shprehja

​Gjendet raca më e rrallë e qenve për herë të parë pas 50 vjetësh

Qeni mori nofkën e tij të veçantë për shkak të krijimit të tingujve harmonikë me lehjen dhe ulërimën e tij, shkruan kp, transmeton lajmi.net.

Ai konsiderohet raca më e rrallë dhe më e vjetër e qenve në botë, por zbulimet tani konfirmojnë se ata në të vërtetë janë qen të egër nga Highland, raporton Daily Mail.

Shkencëtarët besojnë se qentë e egër nga Highland kanë gjene, të cilat qentë nga Guineja e Re i kanë humbur gjatë kohës sa ishin në robëri. Sidoqoftë, ata besojnë se duke i kryqëzuar ata, do të jenë në gjendje të rikrijojnë një popullatë të vërtetë qensh që këndojnë. /Lajmi.net/

Të Ngjajshme

Brenda këtyre bunkerëve do të fshihen miliarderët nëse vjen fundi i botës

admin

Sa kushton prerja e flokëve nëpër botë? Zvicra do t’ju habisë

admin

Pse në Britani i kanë nga dy çezme në lavaman? Kjo është historia

admin

Leave a Comment