September 24, 2020
Portali Shprehja

​Palestinezët shkrepin raketa mbi Izrael, ka të plagosur

Palestinezë nga Rripi i Gazës kanë shkrepur sonte dy raketa në drejtim të Izraelit, duke lënë të plagosur të paktën dy persona.

Sulmi përkon me nënshkrimin e marrëveshjes për normalizimin e marrëdhënieve midis Izraelit dhe dy vendeve arabe në Shtëpinë e Bardhë.

Palestinezët kundërshtojnë marrëveshjet me Emiratet e Bashkuara Arabe dhe Bahrejnin pasi i konsiderojnë ato si një tradhti të qëllimeve të tyre nga vendet arabe që ranë dakord të njohin Izraelin, por nuk siguruan koncesione territoriale.

Ushtria izraelite tha se një raketë u shkatërrua dhe ambulanca izraelite Red David’s Shield deklaroi se dy persona pësuan lëndime nga xhamat e thyer.

Ushtria tha më parë se sirenat për një alarm raketash ishin dëgjuar në Ashdod dhe Ashkelon, në Izraelin jugor.

Të Ngjajshme

Kush është John Jovanoviq, serbo – amerikani në krye të DFC-së në Beograd që viziton Kosovën?

admin

Shqipëria kandidate për Këshillin e Sigurimit në OKB, Meta, shteteve anëtare: Na mbështesni

admin

Koronavirusi në Kosova, 63 raste të reja, asnjë i vdekur

admin

Leave a Comment