October 21, 2021
Portali Shprehja

​Shqiptohen 653 gjoba për qytetarët që nuk respektuan masat antiCOVID-19

Policia po vazhdon që të shqiptojë gjoba për qytetarët të cilët nuk po i përfillin masat antiCOVID-19.

Së fundmi Policia e Kosovës ka shqiptuar 653 gjoba për qytetarët që nuk respektuan masat antiCOVID-19.

Kujtojmë se që nga 30 gushti kur edhe hyrën në fuqi masat antiCOVID-19, policia shqiptoi pothuajse për çdo ditë rreth 4 mijë e herë edhe mbi 4 mijë gjoba.

Masat antiCOVID-19, do të jenë në fuqi deri më 26 shtator.

Ndërkohë që në raportin e fundit IKShPK, njoftoi për 2 vdekje dhe 133 raste të reja me COVID-19.

.

Të Ngjajshme

Po kontrollonte paratë e deponuara, has në 700 euro që dyshohet të jenë falsifikuar

admin

Arrestohen dy marokenë në Istog, u zunë në flagrancë duke vjedhur

admin

Arrestohet ish-punonjësi i AKI-së, dyshohet se zbuloi informacione të klasifikuara dhe rrezikoi sigurinë e shtetit

admin

Leave a Comment