January 27, 2021
Portali Shprehja

10 tiparet që e bëjnë dikë më pak atraktiv

Në këtë artikull janë mbledhur 10 tipare që na bëjë të dukemi jo-atraktiv para të tjerëve, shkruan “BrightSide”.

Të gjitha këto tipare janë marrë nga studime të ndryshe të cilat janë bërë gjatë dekadës së fundit, transmeton lajmi.net.

  • Stresi i tepërt. Një studim i vitit 2013 tregoi se femrat që janë të stresuara, bëhen më pak atraktive për meshkujt.
  • Mungesa e sinqeritetit. Gënjeshtrat gjithmonë dalin në shesh dhe në momentin që ato zbulohen, personi bëhet i papëlqyeshëm prej të tjerëve.

  • Mungesa e gjumit. Sa më pak që ne flemë, ne do të dukemi më të lodhur, por edhe do të dukemi si person i zymtë, transmeton lajmi.net.
  • Kur tregoheni të pasjellshëm. Sjellja e mirë është shumë e rëndësishme për të qenë tërheqës ndaj personave tjerë.
  • Gjuha e trupit kontradiktore. Nëse ne flasim të kërrusur, me duar të lidhura ose këmbë të kryqëzuara, do të dukemi të ngurtë dhe të paafrueshëm.

  • Dembellëku. Personat që janë dembel duken shumë të mërzitshëm dhe pa karakter të fortë.
  • Të dukurit shumë i lumtur. Shumica e femrave ndihen jo-rehat para meshkujve që janë shumë të buzëqeshur gjatë gjithë kohës, transmeton lajmi.net.
  • Që qenit shumë krenarë. Personat me shumë krenari bëhen jo-atraktiv në sytë e personave të tjerë, sepse lënë përshtypjen e një personi egoist.

  • Aroma e ngjashme. Secili person ka një aromë specifike. Kur aroma juaj ngjanë me atë të një personi tjetër, ju nuk do të tërhiqeni mes vete.
  • Mungesa e sensit të humorit. Personat që nuk i kuptojnë shakatë ose bëjnë shaka ofenduese, janë të papëlqyer kundrejt atyre që janë të zotët në shaka. /Lajmi.net/

Të Ngjajshme

Ky njeri ka mbi 350 kompjuterë dhe dëshiron të hap një muze

admin

Kamarieri zbulon kasafortën: Më ndihmuan fantazmat!

admin

Princesha që vriste të gjithë që e pyesnin: Kur do të martohesh?

admin

Leave a Comment