April 13, 2021
Portali Shprehja

11 mijë e 500 euro të falsifikuara deponohen në një bankë në Prishtinë – Iliria News Agency

Policia e Kosovës përmes raportit 24 orësh ka njoftuar për një rast falsifikim të parave në Prishtinë.

Sipas raportit thuhet se ankuesja femër kosovare punëtore në një bankë në rrugën “Bill Klinton” , ka raportuar se gjatë kontrollit të parave ka vërejtur se nga persona të panjohur janë deponuar 23 kartëmonedha secila në vlerë nga 500€, që dyshohet se janë të falsifikuara (23×500 =11.500€ ).

Rasti vazhdon të hetohet. Ndryshe ditëve të fundit janë raportuar raste të shumta të falsifikimit të parave në Kosovë, policia është duke vazhduar me hetimet

Të Ngjajshme

Muaji i Ramazanit, SHBA dhe BE urojnë besimtarët myslimanë në gjuhën shqipe – Iliria News Agency

admin

Covid-19/ Profesori universitar Milazim Krasniqi, shtrihet në spital – Iliria News Agency

admin

Serbia vazhdon goditjen e Preshevës, shkarkon drejtorin shqiptar të spitalit, emëron një serb – Iliria News Agency

admin

Leave a Comment