14 policë nga 103 të izoluarit rezultuan pozitiv në Kovid-19

14 policë nga 103 të izoluarit rezultuan pozitiv në Kovid-19, 8 prej tyre janë nga njësiti i EBR-së. Alsat paraprakisht informoi se 103 pjesëtarë të policisë u futën në izolim. Megjithatë akoma nuk është e njohur se si ata erdhën në kontakt me personat e infektuar me Kovid-19. Jozyratrisht në mesin e të infektuarve ka edhe nga qyteti i Ohrit.


103 pjesëtarëve të policisë u është shqiptuar masa e izolimit. Akoma nuk dihen detaje se si erdhi deri tek kontakti me të  infektuar  me Kovid-19, megjithatë Alsat jozyrtarisht mëson se 103 pjesëtarët e policisë që janë futur në izolim vijnë nga Shkupi, Tetova dhe qytetet tjera të vendit dhe bëhet fjalë për pjesëtarë të njësitit për intervenim të shpejtë EBR.

loading...

Të ngjajshme

Izolimi, ndikoi në pastrimin e ujërave dhe ajrit

shprehja

Nesër në orën 21 lëshohet “Marshi i UÇK-së” në ballkone

shprehja

Tërmeti tragjik në Turqi: Të përqafuara nën rrënojat e shtëpisë, nxirren pas 24 orësh nënë e bijë

shprehja

Duke përdorur shërbimet e Portalit Shprehja ju pajtoheni me përdorimin tonë të Cookies. Pranoj Lexo më shumë