September 28, 2020
Portali Shprehja

145 të infektuar nga Kovid-19, 2 viktima dhe 216 pacientë të shëruar

Ministria e shëndetësisë regjistron 145 raste të reja të të infektuarve në 24 orët e fundit dhe atë: Shkup-32, Kumanovë-15, Dibër-5, Shtip-8, Prilep-8, tetove-9, Strugë-4, Veles-2, Manastir-4, Ohër-4, Kavadar-2, Gostivar-12, Gjevgjeli-1, Strumicë-5, Kriva Pallankë-2, Koçanë-3, Probishtip-2, Pehçevë-5, Berovë-1, Vinicë-2, Delçevë-8, Sveti Nikollë-4, Kërçovë-6 dhe negotinë-1.
Ndërkohë Instituti i Shëndetit Publik regjistron 216 persona të shëruar dhe 2 viktima, një nga Dibra i moshës 67 vjeçare dhe një nga Struga i moshës 48 vjeçe.

Të Ngjajshme

VMRO-ja kritikon masat e reja ekonomike, Mickoski: Janë masa të një Qeverie mafioze

admin

MPB dhe Prokuroria hetojnë incidentin në spitalin e Kumanovës

admin

Qeveria miratoi pakon e katërt ekonomike, 31 masa në vlerë prej 470 milion euro

admin

Leave a Comment