February 8, 2023
Portali Shprehja

18 raste të reja me COVID-19 brenda 24 orëve në Kosovë

Numri i rasteve me COVID-19 në Kosovë gjatë 24 orëve të fundit është rritur dukshëm.

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës  ka njoftuar se gjatë kësaj periudhe janë 18 raste të reja me Covid-19.

Raste të vdekjes s’janë regjistruar, ndërsa janë shëruar 10 qytetarë.

Numri i rasteve aktive është 55.

.

Të Ngjajshme

Komisioni Evropian: Ndihmë emergjente prej 6.5 milionë euro për Turqinë dhe Sirinë

Ekipi i FSK-së shpëton një fëmijë 2-vjeçar nga rrënojat në Turqi

Simptomat e sulmit në zemër?!

Leave a Comment