February 8, 2023
Portali Shprehja

18 të vdekur nga rrëzimi i helikopterit në Kiev

18 persona vdiqën, përfshirë ministrin e Punëve të Brendshme të Ukrainës, pasi sot një helikopter u rrëzua pranë një kopshti fëmijësh në lindje të kryeqytetit Kiev.

Tre fëmijë mësohet se janë në mesin e 18 të vdekurve, së bashku me ministrin e Brendshëm të Ukrainës, Denys Monastyrsky, shkruan BBC.

Presidenti Volodymyr Zelensky e quajti rrëzimin e helikopterit “tragjedi të tmerrshme”.

Ishte errësirë dhe mjegull në momentin e rrëzimit dhe raportet fillestare sugjerojnë se helikopteri goditi kopshtin përpara se të rrëzohej pranë një ndërtese banimi.

.

Të Ngjajshme

Taravari: Kemi marrëveshje me LSDM-në, nesër ose pasnesër do ta thirri kryesinë e partisë

admin

Mickoski dhe Gashi takohen në Kuvend (VIDEO)

admin

Rusia: Jemi të gatshëm të bisedojmë me këdo për të minimizuar konfliktet

Leave a Comment