4 C
Skopje
February 14, 2019
Informacione Vendi

19 vjeçari Onur Sadiku është njëri nga viktimat e aksidentit Shkup – Tetovë

Onur Sadiku është 19 vjeçari që ka ndërrur jetë mbrëmë në aksidentin me autobusin e kompanisë Durmo Turs që udhëtonte nga Shkupi për në Tetovë.

Për momentin katër viktima janë identifikuar Rametulla Abdurahimi, Jovica Trpevski, Onur Sadiku dhe Besim Kamberi i cili sot varroset pas namazit të Iqindisë., njofton TetovaSot.

Ndryshe sot ndërroi jetë edhe një i aksidentuar ku numri i të vdekurve ariti 15 dhe mbi 30 të lëdnuar. Sot gjithashtu në Gostivar do të mbahet mbledhje komemorative ku i pranishëm do të jetë edhe kryeministri Zoran Zaev.

Burimi i lajmit

Artikuj të ngajshëm

Pakënaqësitë për Ligjin e Pagave, dy sindikata protestojnë para Qeverisë

shprehja

Ministri i Shëndetësisë Filipçe përgënjeshtron lajmet e rreme: 14 të vdekur, 7 të plagosur në gjendje kritike

shprehja

Edhe një i vdekur, shkon në 15 numri i viktimave

shprehja