September 27, 2020
Portali Shprehja

2 viktima dhe 98 raste të reja me Covid-19 në 24 orët e fundit

98 raste të reja, 56 të shëruar dhe 2 viktima është bilanci i Kovid-19 për 24 orët e fundit. Shkupi edhe sot ka regjistruar më shumë të shëruar se të infektuar, ndërsa numri i lartë i personave të prekur vazhdon të mbetet në Kumanovë, Prilep dhe Tetovë. Në qytetet e tjera ka më pak se 10 të infektuar, ndërsa probabiliteti i të infektuarve në raport me numrin e testeve sot arrin në 8 për qind. Rastet aktive i afrohen numrit 2.000, ndërsa nga fillimi i pandemisë deri tani në vend janë bërë mbi 160 mijë teste.

Të Ngjajshme

VMRO-ja kritikon masat e reja ekonomike, Mickoski: Janë masa të një Qeverie mafioze

admin

MPB dhe Prokuroria hetojnë incidentin në spitalin e Kumanovës

admin

Qeveria miratoi pakon e katërt ekonomike, 31 masa në vlerë prej 470 milion euro

admin

Leave a Comment