November 27, 2020
Portali Shprehja

200 milionë euro, zbulohen dy objektivat e United për verën e ardhshme

Pasi ka provuar për një kohë të gjatë të blejë Jadon Sancho-n nga Borussia Dortmund, Manchester United e ka shtyrë transferimin e tij në Old Trafford për sezonin e ardhshëm.

Sipas ESPN, në fakt, Solskjaer e shikon sulmuesin e Borussia Dortmund si objektivin numër një për merkaton e verës së ardhshme.

Por nuk mbaron me kaq, sepse duket se trajneri i Djajve të Kuq i ka kërkuar klubit që të marrë edhe Haaland me synimin për të krijuar një dyshe të frikshme tek United.

Një operacion që, nëse do të realizohet, do t’i kushtonte rreth 200 milionë eurove arkave të klubit anglez. Sancho ka një vlerë 117 milionë euro në treg, ndërsa Haaland 80 milionë.

.

Të Ngjajshme

Europa League: Roma kalon me lehtësi Cluj-in dhe kualifikohet në 1/16-at

admin

Maradona, zbulohet letra e çuditshme: Pas vdekjes time dua të më…

admin

Video: Napoli “inaguron” stadiumin e Maradonës, zhbllokohet me stil ndeshja në Europë

admin

Leave a Comment