July 28, 2021
Portali Shprehja

250 gjoba për tejkalim të shpejtësisë, në 24 orët e fundit

Ministria për Punë të Brendshme (MPB) njoftoi se gjatë ditës së djeshme në gjithë territorin e vendit janë shqiptuar 250 gjoba për tejkalim të shpejtësisë. Prej tyre 27 vozitës kanë qarkulluar me shpejtësi për 50 kilometra në orë më shumë se e lejuara, ndërsa 2 makina kanë lëvizur me shpejtësi për 70 kilometra më shumë se e lejuara.
Numri më i madh i gjobave të shqiptuara për tejkalim t shpejtësisë gjatë ditës së djeshme ka qenë në Shkup, gjithsejtë 47, Shtip-41, dhe në Kumanovë-38.

.

Të Ngjajshme

Makina me shpejtësi 213km/h në autostradën e Maqedonisë! MPB shqipton 297 dënime për vozitje të shpejtë

admin

Rama dhe Vuçiq sot dhe nesër do të qëndrojnë në Shkup

admin

LSDM dhe PDSH do të bashkëpunojnë në zgjedhjet lokale

admin

Leave a Comment