November 28, 2020
Portali Shprehja

26 viktima dhe 1 198 raste të reja me Cvoid-19

26 viktima dhe 1198 raste të reja me Cvoid-19 janë regjistruar në 24 orët e fundit. Gjithsej janë bërë 3081 teste. Viktimat janë të moshës nga  35 deri në 88 vjeçare. Sa i përket rasteve të reja shumica janë regjistruar në Shkup respektivisht 572, në Manastir 92, Prilep 53, Kumanovë 41, Ohër 42. Në 24 orët e fundit janë shëruar 621 pacientë. Numri i rasteve aktive në mbarë vendin ka mbërritur 19 586. Sa i përket komunave të Shkupit më shumë raste aktive ka në Gazi Babë, Aerodrom dhe Karposh.

 

The post 26 viktima dhe 1 198 raste të reja me Cvoid-19 appeared first on Alsat.

Të Ngjajshme

Osmani: Refuzimi nga ana e Bullgarisë do të ishte një gabim strategjik

admin

Osmani: Marrëveshja me Bullgarinë nuk parasheh bisedime për identitetin dhe gjuhën maqedonase

admin

28 viktima dhe 1 093 raste të reja me COVID

admin

Leave a Comment