January 30, 2023
Portali Shprehja

268 mijë euro nën tapicerinë e makinës, 2 të arrestuar në Preshevë

Një ukrainas dhe një hungarez, përkatësisht 37 dhe 42 vjeç janë arrestuar me akuzën për pastrim parash.

Ata iu nënshtruan një kontrolli të imtësishëm në pikën kufitare të Preshevës.

268 mijë euro u gjetën brenda mjetit tip “Volkswagen Tuareg”. Paratë ishin fshehur në dyshemenë e makinës, poshtë tapicerisë.

Të dyshuarve u është caktuar masa e ndalimit deri në 48 orë dhe me kallëzim penal do të dërgohen në prokurorinë kompetente.

Të Ngjajshme

Tre ministra nga LVV të ftuar në takimin e ambasadës së SHBA-ve, në fokus Asociacioni

admin

Erdogani thotë se Turqia mund ta pranojë Finlandën në NATO, por ta bllokojë Suedinë

admin

Rrëzohet avioni i forcave ajrore greke, nuk dihet fati i pilotëve

admin

Leave a Comment