December 4, 2021
Portali Shprehja

27 vjet dita e pagëzimit të UÇK-së

Para 27 vjetësh, më 17 nëntor 1994, Kryesia e Lëvizjes Popullore të Kosovës, pas analizimit të situatës dhe kërkesave nga terreni, kishte marrë vendim për emërtimin e njësive të armatosura të udhëhequra nga LPK – Ushtria Çlirimtare e Kosovës.

Të Ngjajshme

Digjet një autobus në Fushë Kosovë (video)

admin

Rasti Gucati dhe Haradinaj, sot fillon paraqitja e çështjes së mbrojtjes

admin

Kodheli: Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut do të vazhdojnë së bashku në rrugën e integrimit në BE

admin

Leave a Comment