June 5, 2023
Portali Shprehja

30 milionë shikime dhe kompani në telashe: Videoja e TikTok ka shkaktuar kaos në internet

“Shikoni sesi po më zhduk vetëbesimi pasi këto dy vajza të panjohura qeshën me mua që po fotografoja”, ka shkruar Jackie La Bonita në videon e TikTok, e cila është parë më shumë se 30 milionë herë në dy ditë dhe ka shkaktuar kaos absolut në internet. .

Pamjet e dy vajzave të paidentifikuara që bëjnë fytyra pas saj, duke qeshur dhe duke i dhënë gishtin e mesit teksa ajo përpiqet të bëjë një foto janë bërë virale dhe kanë indinjuar shumë.

@jackielabonita Please be nice #meangirls #meangirlvibes ♬ The Loser – Verzache

Nuk u desh shumë kohë që përdoruesit e internetit të gjenin profilet e dy vajzave, si dhe familjet, miqtë dhe të dashurit e tyre, dhe disa shkuan aq larg sa nisën masivisht të lënë komente negative për kompanitë që ata arritën në përfundimin se mund të ishin punëdhënësit e tyre.

@mrsronofficial Replying to @aroobkhanx She had her info on linkedin….. #mrsron🌎 #mrsron #mrsronchismesito☕️ #alondrapoullete🖕🏼 #litzarelimadrigal🖕🏼 #litzareli #alondra #poulete #litzarelimadrigal #meangirls #meangirlsvibes #hatersmakemefamous #envidiosaschallenge🥳 #tiktokdoyourmagicplease #notmyvideo ♬ original sound – 🪐 Mrs.Ron 🪐

“Të shohin se sjellja e tyre ka pasoja”, “Nuk lejojmë më ngacmimet”, “Ka kaluar me vajzat e liga, nuk duhet të ndodhë më”, “Kështu do të mësojnë”, janë vetëm disa nga komentet. në rrjetet sociale.

Ndërkohë, i dashuri i njërës prej vajzave thuhet se telefonoi dhe u kërkoi njerëzve që të linin të qetë familjen e tij dhe të mos jepnin komente negative për kompanitë për të cilat asnjë nga vajzat nuk punon. Por kjo nuk ndihmoi.

Një nga kompanitë që ata synonin duhej të shënohej si “e mbyllur përgjithmonë” për shkak të numrit të madh të komenteve negative në Google.

Në gjithë situatën është përfshirë muzikantja Cardi B, e cila ka publikuar videon në llogarinë e saj në Twitter dhe ka shkruar shkurt: “Do ta përdorja atë unazë po të isha në vendin tuaj”.Dhe ndërsa përdoruesit e TikTok e shohin veten si njerëz të drejtë që luftojnë për vajzën që u tall, të tjerët shohin një model mjaft shqetësues në gjithçka që ndodh pas postimit të videos dhe arrijnë në përfundimin se ngacmimi në jetën reale është kthyer në ngacmim në internet drejtuar dikujt tjetër.

 

.

Të Ngjajshme

26 vjet pas vdekjes së tij, Tupac merr një yll në Hollywood Walk of Fame

Shikoni çfarë i bënë amerikanët “Jugo” legjendar: Ekspozita e vitit 1997 është një hit i vërtetë

Burri pretendon se e klonoi të dashurën e tij me ndihmën e inteligjencës artificiale

Leave a Comment