February 28, 2021
Portali Shprehja

307 raste të reja me Koronavirus, mbi 90 mijë nga fillimi i pandemisë

Ministria e Shëndetësisë njofton se në 24 orët e fundit janë kryer 1 854 testime dhe prej tyre 307 kanë rezultuar pozitivë me Koronavirus. Sot, Instituti i Shëndetit Publik ka njoftuar se janë shëruar 658 pacientë, ndërsa numri i viktimave mbetet ende i lartë ku vetëm sot janë shënuar 14 viktima. Numri i të infektuarve që nga fillimi i pandemisë ka arritur shifrën e  90 124 personave, ndërsa janë 76 045 dhe kanë ndërruar jetë 2 768 të tjerë. Numri i rasteve aktive në vend është 11 311.

.

Të Ngjajshme

Kumanova, në pritje të vaksinave antiCOVID

admin

“Shtetësia”, janë paraqitur rreth 1 000 persona

admin

Maqedoni, 305 raste të reja me COVID-19 dhe 11 viktima

admin

Leave a Comment