May 16, 2021
Portali Shprehja

35 viktima dhe 135 raste të reja me COVID

Në 24 orët e fundit janë kryer 841 testime dhe prej tyre 135 kanë rezultuar negativë. Po ashtu në 24 orët e fundit e kanë humbur betejën me virusin 35 pacientë, ndërsa janë shëruar edhe 900 persona. Deri tani në vendin tonë janë kryer 692 096 testime të dyshuara për Kovid-19, ndërsa numri i të prekurve që nga fillimi i pandemisë është 147 229. Nga këta 123 710 persona kanë fituar betejën me virusin, ndërsa  4 478 kanë humbur jetën. Numri aktual i personave me koronavirus është 19 041.

.

Të Ngjajshme

Afate të reja për ndërtimin e Bit Pazarit, punimet përfundojnë për dy muaj

admin

Radhë të gjata dhe pritje të shumta në pikat e vaksinimit

admin

Regjistrohet numër rekord i të shëruarve nga koronavirusi

admin

Leave a Comment