August 11, 2022
Portali Shprehja

4 civilë të vrarë dhe 11 të plagosur gjatë 24 orëve në Donetsk

Katër civilë janë vrarë nga bombardimet e forcave ukrainase në 24 orët e fundit, sipas një deklaratë të separatistëve të mbështetur nga Rusia në Donetsk, në Ukrainën lindore. Sipas një mesazhi të postuar në llogarinë zyrtare të separatistëve në Telegram, 4 persona u vranë dhe 11 të tjerë u plagosën.

Qyteti i Donetskut kontrollohet nga separatistët e mbështetur nga Rusia që nga viti 2014. Autoritetet separatiste të Donetskut kanë akuzuar vazhdimisht Ukrainën për bombardimin e qytetit.

Në fillim të këtij muaji ata fajësuan forcat ukrainase për bombardimin e një stacion autobusi.

.

Të Ngjajshme

Gjobiten 187 shoferë në Shkup, 69 për vozitje të shpejtë

Në Tabanoc dhe Bogorodicë për dalje nga vendi pritet rreth 30 minuta

Karantinë dhe izolim, KSI me rekomandime për rastet me linë e majmunit në Maqedoni

admin

Leave a Comment