June 27, 2022
Portali Shprehja

42-vjeç, Ronaldinho dhuron show në Miami. E gjitha në sytë e Vinicius, Dybala dhe Pogba por edhe legjendave – PAMJET

Ka pak Real Madrid në ndeshjen miqësore të organizuar nga Roberto Carlos dhe Ronaldinho në stadiumin e Inter Miami. Në fund miqtë e të parëve fituan me rezultatin 12-10. Në goleada morën pjesë edhe Vinicius, i cili shënoi nga një gol me të dy fanellat dhe Mariano.

Vlen të përmendet edhe performanca e fëmijës mrekullibërëse Ariana dos Santos, e cila luajti me skuadrën e Roberto Carlos në pjesën e dytë dhe i dha një asist Cafù-së, madje duke prekur golin personal me një asistim të Vinicius.

Tact Watches

Një tufë yjesh të brezave të ndryshëm u rrokullisën në fushë: Vinicius, Pogba, Vidal, Falcao, Militao, Matuidi, Kluivert dhe të tjerë. I pari prej tyre u shënua nga Ronaldinho, tashmë në minutën e shtatë të lojës.

42 vjet, shumë probleme vitet e fundit, por teknika, talenti i pastër i futbollit janë ende me të dhe kjo nuk mund të mos gëzohet. Ne fakt, Dinho eshte ai spektakolar qe kemi admiruar dikur…

.

Të Ngjajshme

Neymar i bezdisur nga Al-Khelaifi! Vendimi i tij me PSG

admin

Norvegji | Portieri realizon eurogol me roveshatë! (Pamjet)

admin

ZYRTARE | Arsenali bën super transferimin. Detajet dhe motivi pse Arteta këmbënguli

admin

Leave a Comment