April 16, 2021
Portali Shprehja

5 milionë britanikë kanë marrë dozën e dytë të vaksinës – Iliria News Agency

Më shumë se 5 milionë britanikë kanë marrë dozën e tyre të dytë të vaksinës kundër koronavirusit.

Gjatë 24 orëve të fundi, sipas mediave britanike, 256.870 qytetarëve u është bërë injeksioni i dytë, duke e çuar numrin total në. 5,205,505.

Nga ana tjetër, këtë të shtunë u dhanë edhe 124.415 doza të para për qytetarë të tjerë.

Kryeministri i Britanisë, Boris Johnson deklaroi se ky është një moment historik në programin e vasksinimit dhe i nxiti të gjithë të vaksinohen e të marrin dozën e dytë sapo ajo të ofrohet.

Të Ngjajshme

Ndërroi jetë valltari i njohur i Anamoravës, Zija Memeti (VIDEO) – Iliria News Agency

admin

Lauka:Shqiptarët janë aktualisht të pafuqishëm për ta bërë bashkimin kombëtar – Iliria News Agency

admin

Votoni Edi Ramën në zgjedhjet e 25 prillit – Iliria News Agency

admin

Leave a Comment