5 ‘perlat’ e Agim Bahtirit në një debat, që vështirë se u kuptuan nga dikush

Kryetari i Mitrovicës Agim Bahtiri, njëherësh edhe pjesë e Vetëvendosjes së Albin Kurtit, mbrëmë qe mysafir në një emision politik në vend, dhe jo e pazakontë tek ai, disa herë qe vështirë ta kuptoje se ç’po thoshte, sepse lidhja e fjalëve që bënte ishin të pakuptimta.

Gazeta Metro ju sjellë më poshtë 5 deklaratat e çuditshme të Agim Bahtirit, gjatë një emisoni politik në Tv. Dukagjini, që vështirë kuptoheshin se çka nënkuptonte.

1.  Agim Veliun është organ.
2. Është një ulje shumë e ulët për institucionin.
3. Ju kërkoj falje publike qutetarëve të Kosovës që ka ardhë situata në këtë situatë.
4. Shumica e deputetëve të LDK’së seriozisht janë seriozë.
5. Zgjidhje do të ketë, këtë e di që do të këtë, zgjedhje do të ketë.

Nuk është hera e parë që Bahtiri vështirë kuptohet se çka dëshiron të thotë, kujtojmë një rast kur fliste për zgjedhje parlamentare, dhe zgjidhje të problemit, gjë për të parin e Mitrovicës dukej fjalë me kuptim të njëjtë, si zgjidhje dhe zgjedhje, dhe e përdorte në dy format, por duke iu referuar mundësisë që Kosova të shkojë në zgjedhje.

Shpërndaje në:

Të ngjajshme

Festat, shtohet numri i pacientëve në spitale

shprehja

Edhe një i ftuar nga Gjykata Speciale

shprehja

Stamboll, avioni del nga pista gjatë fazës së uljes dhe ndahet më tresh

shprehja

Duke përdorur shërbimet e Portalit Shprehja ju pajtoheni me përdorimin tonë të Cookies. Pranoj Lexo më shumë