January 16, 2022
Portali Shprehja

67 afganë strehohen në Maqedoninë e Veriut

Qeveria e Maqedonisë së Veriut ka njoftuar se 67 afganë të ri janë strehuar përkohësisht sot në Maqedoninë e Veriut.

Ky grup i shtetasve të Afganistanit ka aterruar sot në Aeroportin Ndërkombëtar të Shkupit. Ata janë të punësuar në organizatën Instituti Nacional për Demokraci dhe Fondacioni Nacional për Demokraci si dhe familjarë të tyre.

Tact Watches

“Duke vazhduar me rolin aktiv të një shteti solidar, Maqedonia e Veriut i ka siguruar qëndrim të përkohshëm deri në largimin në shtetin e tretë. Kjo është pjesë e operacionit ndërkombëtar për ndihmë të popullsisë afgane e cila është në rrezik nga qeveria talibane”, thuhet mes tjerash në kumtesën e Qeverisë, transmeton TV21.

Të Ngjajshme

Xhaferi: Do të ketë votime me skafandar nëse do të jetë e nevojshme

admin

Petkov: Nuk ekziston minoritet maqedonas në Bullgari

admin

Kodra e Diellit “bllokohet” nga turistët

admin

Leave a Comment