January 28, 2022
Portali Shprehja

7 viktima dhe 1.964 të infektuar me virus

Ministria e Shëndetësisë njofton se në në 24 orët e fundit janë kryer 7.724 teste, ndërsa janë regjistruar 1.964 raste të reja me coronavirus.

Instituti për Shëndet Publik sot nuk ka regjistruar pacientë të shëruar nga coronavirusi.

Tact Watches

Në 24 orët e kaluara janë konfirmuar 7 persona të vdekur nga coronavirusi.2 të vdekur nga Shkupi (82 dhe 87), 2 të vdekur nga Prilepi (74 dhe 86) dhe një i vdekur nga Resnja (67), Struga (71) dhe Kriva Pallanka (39). Nga “Termini Im” poashtu janë regjistruar edhe 6 persona të vdekur. 2 persona të vdekur nga Gjevgjelia (66 dhe 78) dhe nga një i vdekur nga Shkupi (71), Manastiri (78), Dellçeva (70) dhe Kavadari (76), të cilët kanë vdekur në periudhën 30.12.2021-08.01.2022. Të vdekurit janë të moshës nga 66 deri në 78 vjeç.

Numri i përgjithshëm i personave të diagnostikuar me COVID-19 në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 236.241, numri i të shëruarve është 215.853, numri i të vdekurve është 8.055, ndërsa numri i rasteve aktive është 12.333.

Të Ngjajshme

Nga 1 shkurti do të rikthehet transporti publik në Kumanovë

admin

Sedat Ramadani largohet nga LB / E humbëm identitetin me të cilin na njihnin njerëzit!

admin

Alsat: BDI-ja e harroi në burg Rexhail Qerimin!

admin

Leave a Comment