January 16, 2022
Portali Shprehja

8 milionë në tv dhe 5 në rrjetet sociale, shifra rekord për Superkupën e Italisë

Një Superkupë e Italisë për rekord.

Përballja mes Inter-it dhe Juventus-it është ndjekur nga 7.890.000 spektatorë në total.

Tact Watches

Të dhënat, siç lexohet në Sportmediaset, kanë qenë të pabesueshme për çdo grupmoshë.

Jo vetëm tv për Superkupën e Italisë sepse edicioni i 34-t i sfidës ka qenë edhe transmetimi televiziv më i komentuar në rrjetet sociale i sezonit aktual televiziv.

Ky është rezultati që ka dalë nga monitorimi i vazhdueshëm i Talkëalker.

Në total, ka patur plot 5 milionë ndërveprime në rrjetet sociale, 78% prej të cilave në Instagram (3,9 milionë), 12% në Facebook (570 mijë) dhe 10% i mbetur në Twitter (530 mijë).

Një mbrëmje sporti për t’u mbajtur mend.

.

Të Ngjajshme

LAJM I HIDHUR TE PSG | Pochettino humbet titullarin për sfiden ndaj Real?

admin

Juventus, surpriza e janarit: sulmuesi mund të vijë nga Rusia për 5 mln euro!

admin

155 sekonda dhe asist vendimtar! Luis Nani kthehet pas 4 vitesh në Serie A dhe lë gjurmë edhe si veteran

admin

Leave a Comment