October 1, 2020
Portali Shprehja

9 gjërat që e zbulojnë dashurinë tuaj pa thënë asnjë fjalë

Mund të shkruani poema dhe këngë dhe t’u tregoni të gjithëve që dini për të. Por nganjëherë gjithçka që ju duhet është të bëni diçka ashtu siç duhet. Kjo për një person thotë më shumë sesa çdo fjalë që mund të thoni.

Ne duam të ndajmë me ju disa gjëra të vogla që mund t’ju ndihmojnë të shprehni dashurinë tuaj.

Jepni një kohë partnerit tuaj për të pushuar.

Pas një dite të vështirë, të gjithëve na duhet ca kohë për të marrë veten nga puna dhe për ta kthyer vëmendjen tonë në jetën tonë të zakonshme. Mos e nxitoni me rutinën e shtëpisë. Jepini atij pak kohë për të pushuar dhe pak kohë vetëm nëse i duhet. Ky lloj i shkarkesës emocionale do t’ju ndihmojë të shmangni konfliktet.

Jini dëgjues i mirë.

Nëse ajo dëshiron të flasë me ju për diçka për të cilën nuk dini asgjë, mos refuzoni menjëherë. Ndonjëherë vajzat kanë nevojë vetëm për dikë që mund të dëgjojë lajmet më të fundit, të mësojë për të gjitha shitjet dhe të shikojë të gjitha gjërat që kanë blerë. Mos u zemëroni në këto momente. Mundohuni të jeni një partner i sjellshëm dhe mirëkuptues.

Mos i ndaloni ata të shohin miqtë e tyre.

Kur jeni në një lidhje, gjëja e fundit që duhet të bëni është ta ktheni partnerin në pronën tuaj. Çdo person ka nevojë për hapësirë private dhe kohë që mund të kalojë me miqtë, transmeton shkollaejetes. Kështu që herën tjetër që i dashuri juaj dëshiron të kalojë ca kohë me miqtë e tij, mos u çmendni. Vetëm lëreni të shkojë dhe të argëtohet.

Kushtojini vëmendje gjërave që duan.

Lumturia përbëhet nga gjëra të vogla. Ëmbëlsirat dhe frutat e saj të preferuara dhe pjatat e lara mund të duken të parëndësishme, por do të jetë një shenjë e madhe për të që ju të mbani mend atë që i pëlqen, ju vlerësoni lidhjen tuaj dhe ju e doni atë. Gjëra të tilla të thjeshta mund t’i bëjnë njerëzit të lumtur.

Bëni komplimente.

Vajzat nuk janë të vetmet që pëlqejnë të dëgjojnë komplimente. Djemtë duan të dinë që edhe ata duken mirë. Prandaj tregojini të dashurit tuaj se ai është shumë i pashëm, këmisha e tij me të vërtetë i shkon, ose që çorapët e tij janë vërtet të lezetshme. Kjo është një gjë e vogël që mund ta bëjë atë të ndjehet mirë.

Ëndërroni së bashku.

Një palmë, det, një koktej … Të gjithë ëndërrojmë për pushime të tilla. Prandaj, nëse në dimrin e vdekur, e dashura juaj vjen në shtëpi dhe ju tregon kapelen e saj të re, fustanin apo rroba banjot, mos u zemëroni dhe mos thoni se ishte një humbje parash. Përkundrazi, ëndërroni se sa e shkëlqyeshme do të ishte të shkoni me pushime së bashku.

Jini e dashura dhe një mike për të, jo tiran.

Kritika, pakënaqësia dhe përpjekja për t’u përfshirë në gjëra “burrash” nuk janë ato që burrat duan nga të dashurat e tyre. Lëreni të jenë të pavarur: le të vendosin se si të rregullojnë diçka dhe lërini ta zgjedhin se çfarë të veshin në shtëpi ose cilën zile të vendosin. Ai duhet të jetë në gjendje të marrë vendime vetë kur ai është me ju.

Gatuani darkën së bashku.

Kur nuk ka kohë, ushqimi i shpejtë është pikërisht ajo që ju nevojitet. Por ndonjëherë ju intereson vërtet ushqimi. Gatuani diçka të pazakontë dhe të shijshme. Mendoni se çfarë doni të gatuani, shkoni në supermarket së bashku dhe hani në tryezë.

Gjëja më e rëndësishme këtu është të jeni rreth njëri-tjetrit. Mos lejoni që një person të bëjë gjithçka. Do të shihni që humori i tyre të ndryshojë shumë kur ju ofroni të ndihmoni.

Mos u mërzitni nga të metat.

Ne të gjithë jemi shumë të ndryshëm, dhe askush nuk është i përsosur. Ajo harron të shtojë kripë, dhe ai rrin në dush për shumë kohë. Thjesht merreni me lehtësi. Për të pasur një marrëdhënie harmonike, duhet të mësoni të mos i vini re këto gjëra të vogla. Atëherë do të vini re se është shumë më e lehtë të jetosh ashtu.

Të Ngjajshme

9 mënyra për të kontrolluar fshikëzën tuaj kur nuk keni një tualet afër

admin

​Njeriu i parë që mposhti sidën, tani po lufton kancerin

admin

Pamje mahnitëse të festivaleve dhe kafshëve rreth botës që konkurrojnë për çmimin prestigjioz

admin

Leave a Comment