9 persona të shëruar nga Kovid-19, një viktimë në 24 orët e fundit

Në 24 orët e fundit në mbarë vendin janë evidentuar 23 persona të infektuar me Kovid-19. Ndërkohë që 9 pacientë janë shëruar dhe është regjistruar një pacient që ka ndërruar jetë, bëhet fjalë për një person nga Tetova.

Numri më i madh i të infektuarve është regjistruar në: Shkup-12, Kumanovë-4, Tetovë-4, Prilep-2 dhe 1 në Negotinë.
Në bilancin e të infektuarve nga Kumanova janë përfshirë edhe personat e infektuar nga Komuna e Likovës. Për 24 orë janë kryer 702 teste.

loading...

Të ngjajshme

Maqedonia e Veriut në NATO, do të lëshohen krisma me top artilerie

shprehja

SHBA, analistët nuk parashikojnë luftë me Iranin

shprehja

Pa energji elektrike disa pjesë të Studeniçanit, Gjorçe Petrovit dhe Sopishtes

shprehja

Duke përdorur shërbimet e Portalit Shprehja ju pajtoheni me përdorimin tonë të Cookies. Pranoj Lexo më shumë