May 26, 2022
Portali Shprehja

9-vjeçari me pasuri marramendëse, ka disa vetura super luksoze

Mompha Junior ka një rezidencë dhe një sërë makinash sportive magjepsëse pasi ia dhuroi babai i tij i famshëm nigerian, transmeton lajmi.net.

Vogëlushi tashmë quhet ‘miliarderi më i ri në botë’, i cili ka mbi 25 mijë e 700 ndjekës në llogarinë e tij në Instagram, ku poston fotografi nga jeta e tij luksoze.

Tact Watches

Nga pozimi përball një Lamborghini Aventador të kuq deri tek Bentely Flying Spur, vogëlushi është shpesh i veshur me rroba stilistike nga koka tek këmbët, duke përfshirë marka të tilla si Versace dhe Gucci.

Mompha Junior zotëronte rezidencën e tij të parë në moshën gjashtëvjeçare dhe udhëton nëpër botë me avion privat, së bashku me babanë e tij të pasur, Ismailia Mustapha, i njohur si Mompha, 42 vjeç, i cili bleu pronën për të.

Koleksioni i supermakinave të të riut me sa duket përfshin gjithashtu një Ferrari të verdhë, i cili mund të shihet në një nga imazhet e tij të parkuara jashtë një shtëpie luksoze në Dubai.

Fotografitë në llogarinë e tij në rrjetet sociale e kapin atë duke treguar para, duke pozuar me çanta pazaresh të stilistëve dhe madje duke bërë foto me luanë dhe tigra në një park safari në ishullin Mauritius të Oqeanit Indian. /Lajmi.net/

Të Ngjajshme

Futbollisti i Fiorentinës joshet nga prezantuesja në konferencë për shtyp, bëhet hit në internet

admin

Qeni me peshë gati 100 kilogramë, shpesh e ngatërrojnë me lopë

admin

Pamje të frikshme: Momenti kur leopardi tenton ta sulmojë foshnjën

admin

Leave a Comment