April 2, 2023
Portali Shprehja

9 vjetori i aneksimit nga Ukraina, Putin viziton Krimenë

Vladimir Putin ka vizituar Krimenë për të shënuar përvjetorin e nëntë të aneksimit të rajonit nga Ukraina, sipas raporteve nga media shtetërore ruse. Rajoni u aneksua nga Kremlini në vitin 2014 në një lëvizje që u cilësua nga shumica e botës si të paligjshme.

Pavarësisht thirrjeve nga Volodymyr Zelenskyy që trupat ruse të tërhiqen nga rajoni, Putin nuk ka treguar asnjë qëllim për të hequr dorë nga arritjet e Kremlinit.

Në vend të kësaj, ai ka theksuar rëndësinë e Krimesë.

.

Të Ngjajshme

Ekspertët pohojnë: Kjo pije është më e dobishme se uji, mbron kockat dhe muskujt

Mediat spanjolle për suksesin e Shqipërisë në minifutboll

Trajneri i Çellsit pranon: Duhet të shesim!

Leave a Comment