March 7, 2021
Portali Shprehja

90-vjeçarja eci 16 kilometra në dëborë për t’u vaksinuar

Fran Goldman nuk arriti të merrte dozën e parë të vaksinës dhe kur iu dha mundësia, ajo nuk hezitoi për asnjë moment dhe pavarësisht stuhisë, ajo me guxim shkoi drejt qëllimit të saj, raportoi Seattle Times.

Një shtresë e trashë dëbore mbuloi qytetin dhe e bëri të pamundur drejtimin e një makine, kështu që zonja Goldman veshi çizmet e saj, zgjati dorën për shkopinjtë e saj, dhe përshkoi një total prej dhjetë miljesh (16 km) deri te klinika.

“Nuk ishte e lehtë, ishte një sfidë”, pranoi Goldman për të përditshmen.

Të Ngjajshme

Dalin edhe disa pamje të reja nga Marsi

admin

Të zhdukur nga harta, zbulohen tunelet misterioze

admin

Macja refuzon të zbresë nga çatia e trenit për 2 orë e gjysmë, vonohet udhëtimi

admin

Leave a Comment