September 28, 2022
Portali Shprehja

905 milionë euro, ja super formacioni i yjeve më të shtrenjtë të Premier League

Një formacion special me skemën 4-3-3 të lojtarëve më të çmueshëm të kampionatit anglez: vetëm Foden, Alexander-Arnold dhe Rice luajnë në kombëtaren e Southgate.

Formacioni i lojtarëve më të shtrenjtë të Premier League:

Në portë: Alisson 50 milionë euro (Liverpool)

Në mbrojtje: Alexander-Arnold 80 milionë (Liverpool), Fofana 65 Milioni (Chelsea), Ruben Dias 75 milionë (Manchester City), Robertson 65 Milioni (Liverpool)

Në mesfushë: Rice 80 milionë (West Ham), De Bruyne 85 milionë (Manchester City), Foden 90 milionë  (Manchester City)

Në sulm: Salah 90 milionë (Liverpool), Diaz 75 milionë (Liverpool),

Haaland 150 milionë (Manchester City)

Një super skuadër me një vlerë totale prej 905 milionë euros që do të ishte favoritja kryesore për të fituar ccdo trofe të mundshëm.

.

Të Ngjajshme

Nga Batumi i Gjeorgjisë në Serie A, brenda 2 muajsh ka rritur vlerën! Ja sa kërkon Napoli sot për kartonin e tij…

admin

“Haaland nuk di të luajë futboll”, Cassano: Është si Inzaghi

admin

Messi, rekord pas rekordi me kombëtaren. 90 gola në 100 ndeshje me Argjentinën

admin

Leave a Comment