January 16, 2022
Portali Shprehja

A do të mbeten shkupjanët pa ngrohje qendrore?

BEG, ndërmarrja përgjegjëse për furnizim me ngrohjen qendrore të qytetarëve të Shkupit, ka kërkuar nga Qeveria që të të marrë nën përgjegjësi furnizimin me ngrohje.

E pyetur në ClickPlus në TV21, se a do të mbeten shkupjanët pa ngrohje nëse Qeveria nuk pranon atë çfarë kërkon BEG, e para e Qytetit të Shkupit, Danella Arsovska deklaroi:

Tact Watches

“Kjo është përgjegjësi e Qeverisë. Ajo (Qeveria), madje, është dashur tashmë shumë kohë më parë të ketë strategji për këtë”.

“Dihet kush është fajtor. Nuk është lojë. Dihet kush ka forcë dhe mjete dhe kush mund ta zgjidh këtë problem”, tha më tej.

Shtoi se masat duhet të sillen nga Qeveria, ndërkaq jo nga Qyteti i Shkupit dhe komunat e Shkupit./TV21

Të Ngjajshme

Xhaferi: Do të ketë votime me skafandar nëse do të jetë e nevojshme

admin

Petkov: Nuk ekziston minoritet maqedonas në Bullgari

admin

Kodra e Diellit “bllokohet” nga turistët

admin

Leave a Comment