October 2, 2022
Portali Shprehja

A do të ndikojë ky referendum në “skepticizmin europian”?

Sonte në Programi 200, mysafirë ishin Mile Levkov nga VMRO-DPMNE dhe Mile Taleski nga LSDM. Në fund të programit ata u pyetën për skepticizmin evropian.

“VMRO-DPMNE është një parti politike e madhe  e cila me politikën e saj, padyshim që po krijon një drejtim të tillë. Duke pasur parasysh këtë, kjo parti nuk mbështet synimet kryesore strategjike të shtetit. Qëllimi më i madh strategjik është anëtarësimi në Bashkimin Evropian”, tha Taleski.

Por sipas Levkovit, Qeveria çdo kritikë e cilëson si antievropiane, përkundrazi, iniciativa për referendum, për qeverisje të përgjegjshme, për reforma është rrugë drejt Bashkimit Evropian./Alsat.mk

.

Të Ngjajshme

Bosnja mban zgjedhjet e përgjithshme

Japonia, Australia dhe SHBA-ja dënojnë stërvitjet e Kinës pranë Tajvanit

Gjendet trupi i 22 vjeçarit nga Kumanova

Leave a Comment