June 27, 2022
Portali Shprehja

A e meriton Benzema Topin e Artë? Përgjigjia e Valverde thjesht spektakolare!

Federico Valverde shfaqet në kompleksin Celeste, selia e Kombëtares së Uruguait, me një buzëqeshje në fytyrë. I relaksuar, i buzëqeshur dhe mbi të gjitha me atë profil të përulur që nuk e lë kurrë. Para se të nënshkruante për Madridin, iu be një intervistë kur ai sapo bëri debutimin e tij me Peñarol.

Ishtea 17 vjeç. Çfarë mbetet nga ajo moshe? “Unë jam një Fede krejtësisht ndryshe për shkak të gjërave që kam jetuar. Champions? Njeriu gjithmonë ëndërron dhe dëshiron të ketë sukses në futboll, por në atë kohë pashë gjithçka që kam arritur këtë vit shumë larg.

Tact Watches

Nëna juaj tha se kur ishte i vogël, kishte ëndërruar të luante në një stadium të madh jashtë vendit. Na trego atë anekdotën… “Po, dhe nuk ishte një por dy herë. Në ëndrrën e parë e dija që isha jashtë Uruguait, por jo ku: dhe në të dytën, pak më vonë, e dija tashmë se po ëndërroja në një stadium të huaj, sepse dëgjova një theks të çuditshëm.

Le të flasim, së pari, për Kombëtaren e Uruguait. A peshon shumë të jesh yll i Real Madridit në La Celeste? “Nuk peshon. Për më tepër, mund të merret si shembull për shumë fëmijë dhe lojtarë të rinj në vendin tim që mund të më shohin si referencë. Personalisht, është një përgjegjësi e madhe të jem në gjendje të demonstroj gjithçka që po bëj te Real Madrid këtu. Përveç kësaj, tani ndihem shumë i fortë për ta bërë këtë.

Keni fjetur pas permbysjeve? “Erdha në shtëpi, u kënaqa me familjen dhe biseduam për lojën. Shkova në shtrat me lehtësim dhe kënaqësi të madhe duke ditur se diçka unike kishte ndodhur. Kjo rrallë ndodh në një garë. E kam shijuar me njerëzit e mi në shtëpi, i qetë dhe duke biseduar për jetën dhe futbollin. Por, ky është Madridi dhe të nesërmen gjithçka u harrua. Duhet të vazhdosh të fitosh…”.

A do t’i jepnit Benzemas Topin e Artë? “Unë do t’ua jepja të njëmbëdhjetë lojtarëve të ekipit tim, por mendoj se Karim e ka fituar atë dhe është dëshmuar të jetë  më i miri gjatë gjithë këtij sezoni. Ai është një pikë referimi në Madrid, në Francë dhe në mbarë botën. Nuk e di se çfarë duhet të bëjë tjetër që Karim të fitojë Topin e Artë!”.

.

Të Ngjajshme

Neymar i bezdisur nga Al-Khelaifi! Vendimi i tij me PSG

admin

Norvegji | Portieri realizon eurogol me roveshatë! (Pamjet)

admin

ZYRTARE | Arsenali bën super transferimin. Detajet dhe motivi pse Arteta këmbënguli

admin

Leave a Comment