December 4, 2021
Portali Shprehja

A janë respektuar procedurat që autobusi të kalojë kufirin e RMV-së? Përgjigjet Pivovarov

Koordinatori Nacional për Menaxhimin e Kufijve, Vladimir Pivovarov “Click Plus” në TV21 ka shpjeguar se cilat janë procedurat që një autobus me udhëtarë ta lëshojë vendin dhe nëse në rastin me autobusin e aksidentuar janë respektuar të gjitha procedurat.

Ai thotë se ligji parashikon që ato automjete që dalin jashtë vendit me pasagjerë duhet të pajisen me licencë nga Ministria e Transportit dhe Lidhjeve.

Tact Watches

“Administrata doganore, doganierët janë të obliguar të kërkojnë licencë për automjete të tilla, nëse automjeti nuk ka një licencë të tillë, janë të detyruar ta ndalojnë mjetin dhe menjëherë të informojnë Inspektoratin Shtetëror. Ata veprojnë edhe individualisht, janë të autorizuar të shqiptojnë dënim, gjegjësisht kundërvajtje”, tha Pivovarov.

Në vijim deklarata e Pivovarov:

Të Ngjajshme

Mickoski i shqetësuar: Zaev mund të nënshkruaj edhe një marrëveshje të re me Bullgarinë

admin

Në fundjavë do të mbahet seanca e qeverisë për buxhetin

admin

Despotovski kandidati i katërt për kryetar të LSDM-së

admin

Leave a Comment