January 27, 2021
Portali Shprehja

AAK i përgjigjet Vetëvendosjes për mocionin ndaj Qeverisë Hoti

Deputeti i AAK-së, Rasim Selmanaj ka thënë në Interaktiv të KTV-së ka thënë se partia e tij nuk e përkrah mocionin e Lëvizjes Vetëvendosje për rrëzimin e Qeverisë Hoti.“Nuk e përkrahim mocionin e Vetëvendosjes dhe nuk është iniciativë serioze, më shumë është një lojë me opinionin. Por, sa i përket Aleancës, ne nuk i japim nënshkrimet dhe nuk e përkrahim këtë nismë”, ka thënë ai.Selmanaj ka thënë se një gjë e tillë nuk do të ndodhë të paktën në rrethanat aktuale, duke pasur parasysh mënyrën se si është duke funksionuar koalicioni.

“Nëse krijohen zhvillime të reja, kur nuk respektohet marrëveshja e arritur mes partnerëve të koalicionit, atëherë është çështje tjetër. Atëherë, ne do të ulemi dhe do ta shprehim qëndrimin tonë”, ka thënë ai.
Selmanaj është pyetur nëse do të mbështetej mocioni i VV-së nëse Haradinaj nuk bëhet president.

Të Ngjajshme

Detaje tronditëse, si u vra nga babai Albert Krasniqi, bashkëshorti i missit Besa Gashi

admin

Kërcënohet Vjosa Osmani | Iliria News Agency

admin

Tetë viktima dhe 301 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

admin

Leave a Comment