August 17, 2022
Portali Shprehja

Abazovic: Në fillim të gushtit pritet nënshkrimi i marrëveshjes themelore me Kishën Ortodokse Serbe

Kryeministri malazias Dritan Abazovic paralajmëroi se nënshkrimi i marrëveshjes kontroverse me Kishën Ortodokse Serbe mund të ndodhë në gusht por jo më larg. Ai komentoi edhe deklaratën e presidentit malazias Milo Djukanovic për të.

Abazovic u pyet rreth vërejtjeve të Aksionit për të drejtat e Njeriut rreth marrëveshjes themelore me Kishën Ortodokse Serbe, ai reagoi me përjashtim të tyre duke pretenduar se nuk dëgjoi asgjë të re.

 

Ai komentoi edhe deklaratën e presidentit të Malit të Zi, Milo Djukanovic, që kishte thënë se për veprat Abazovicit do të gjykojë historia dhe gjyqet.

“Nuk është për marrëveshjen themelore. Historia do të më gjykojë mua por edhe atë” tha Abazovic.

 

.

Të Ngjajshme

Bekteshi: Do të ketë kursim, por jo reduktime të energjisë elektrike

Suspendohet prokurorja Vilma Ruskoska, shkaku i bastisjes në Policinë Financiare

Boshatiset plazhi i Shëngjinit, shiu largon pushuesit nga bregdeti

Leave a Comment