September 28, 2020
Portali Shprehja

Abazoviq i bie “pishman”: Deklarata për prindërit e Skënderbeut mu keqinterpretua – ata janë 100% shqiptarë

Politikani shqiptar në Malin e Zi, Dritan Abazoviq theksoi se deklarata për prindërit e Skënderbeut i është keqinterpretuar dhe se ata janë 100% shqiptarë.

Abazoviq në Rubikon tregoi se i gjithë keqkuptimi u bë nga ndërhyrja e gazetarit në emisionin që ishte i ftuar.

“Kam thënë nana ka qenë sllave, gazetari ka ndërhyrë 1000 herë dhe është nxjerrë këtë deklaratë”.

“Prindërit e Skënderbeut ishin shqiptarë, 100% shqiptarë”.

“Historianët thonë se ka qenë shqiptare Vojsava, mirëpo me fe ka qenë ortodokse”.

Abazoviq mes tjerash tregoi se edhe vet është shqiptar veçse “viq” nga Abazi iu shtua në Luftën e Dytë Botërore.

Të Ngjajshme

Kosovë: Përfundon paraqitja e parë e Salih Mustafës para Speciales

admin

Turqia teston vaksinën e parë kundër COVID-19

admin

“Qeveria Hoti” sërish dështon të votojë Projektligjin për Rimëkëmbje Ekonomike

admin

Leave a Comment