May 28, 2022
Portali Shprehja

Abramovich merr një tjetër goditje, i bllokohet shitja e vilës

Autoritetet në Portugali vendosën të bllokojnë shitjen e një vile me vlerë 10 milionë euro e cila dyshohet se është në pronësi të miliarderit rus Roman Abramovich.

Tact Watches

Prona e vendosur në resortin luksoz të Quinta do Lago në Algarve ishte bllokuar që prej 25 marsit me kërkesë të Ministrisë së Jashtme të Lisbonës, pas vendimit të Perëndimit për të sanksionuar njerëzit e afërt të presidentit rus, Putin.

Abramovich, i cili po vuan nga sanksionet pas nisje së luftës në Ukrainë, u përpoq ta shiste vilën 15 ditë para fillimit të ofensivës së Moskës përmes agjencisë “Millhouse Vieës LLC”, e cila është me seli në SHBA.

Më herët, është raportuar se ish pronari i Chelsea ka pasur probleme për shkak të bllokimit të aseteve dhe madje ka kërkuar dhe para borxh nga miqtë e tij për shlyerjen e faturave.

.

Të Ngjajshme

LSDM: Gjashtë nga shtatë të dyshuarit në “Parcela kriminale” janë në lidhje me VMRO-DPMNE-në dhe Mickoskin

admin

Radev: Pres mbrojtjen e interesave bullgare, nuk jam për afate, por për rezultat

admin

Ekspertët i reagojnë ashpër Fatmir Besimit, tha se ministria e tij nuk është përgjegjëse për rritje pagash

Leave a Comment