Abrashi: Kurti nuk ishte i zoti për mundësinë që ia dhamë, prishi raportet me LDK-në e me Amerikën

Arban Abrashi i LDK-së thotë se mendon që dekreti është në përputhje me Kushtetutën. Thotë se deputetët “nesër mund të mos jenë të kënaqur edhe me qeverinë Hoti dhe mund ta rrëzojnë atë”.

Thotë se Albin Kurti nuk u kujdes t’i mirëmbante marrëdhëniet me partnerët e tij dhe ‘prishi raportet me Amerikën”.

“Mendoj që dekreti jonë është në përputhje me Kushtetutën. Nëse deputetët e Kuvendit nesër nuk janë të kënaqur me qeverinë tonë, munden me rrëzu edhe qeverinë tonë. Ne ia kemi dhënë mundësinë zotit Kurtit ai nuk ishte i zoti me u kujdesë me i mbajtë marrëdhëniet e mira ndaj partnerëve, ndaj Amerikës, ndaj LDK-së. Përgjegjësia është e tij”, tha ai në Klan K, përcjell Periskopi.

Shpërndaje në:
loading...

Të ngjajshme

Ushtria amerikane paralajmëron Iranin me paradë avionësh

shprehja

Grenell do të mbetet i dërguari special i ShBA-ve për dialogun Kosovë-Serbi: Po pret Qeverinë e ardhshme

shprehja

Itali, 1 pozitiv në 27 teste, numri më i ulët nga fillimi i pandemisë

shprehja

Duke përdorur shërbimet e Portalit Shprehja ju pajtoheni me përdorimin tonë të Cookies. Pranoj Lexo më shumë